Ile kosztuje raport z bazy BIK?

ile-kosztuje-raport-bik

Standardowy raport BIK (zwany „informacją ustawową”) jest darmowy. BIK udostępni nam go raz na pół roku w formie elektronicznej lub papierowej. Procedurę zamawiania raportu opisaliśmy w artykule „Jak i gdzie zamówić raport z BIK„.

BIK udostępnia również rozbudowany Raport Plus oraz Raport plus z informacją o ocenie punktowej. Raport Plus jest płatny, możemy zamawiać go dowolną ilość razy, a jego szczegółowy opis zamieściliśmy w artykule „BIK – Raport Plus„.

W ostatnim czasie oferta dostępnych raportów powiększyła się o płatne pakiety,  ochrona i monitoring. Pakiet ochrona dostępny na ww.bik.pl/pakiet-ochrona stworzono przede wszystkim, aby chronić nas przed próbami wyłudzenia kredytu na nasze dane osobowe.  Służy temu usługa alert SMS,  dzięki której otrzymamy powiadomienie, kiedy do BIK wpłynie zapytanie o naszą osobę w związku ze złożonym wnioskiem kredytowym. W treści wiadomości znajdzie się nazwa banku, a po zalogowaniu do konta otrzymamy szczegółowe informacje o złożonym wniosku.  W ramach pakietu możemy również co 6 miesięcy pobrać standardowy raport BIK (tzw. „informację ustawową”), zawierającą dane przetwarzane w BIK na nasz temat. W pakiecie nie ma raportów plus, a jego koszt wynosi 49 zł / rok.

Pakiet monitoring dostępny na stronie www.bik.pl/pakiet-monitoring. Pakiet ważny jest przez 12 miesięcy i pozwala na 12-krotne odpytanie bazy BIKu. Każdy raport zawiera ocenę punktową (scoring). Podobnie jak w przypadku pakietu ochrona otrzymujemy możliwość pobrania „Informacji Ustawowej” oraz usługę alertów SMS. Dodatkowo dostaniemy dostęp do alertów „Twoje Kredyty” wysyłanych gdy do BIKu wpłynie informacja o zaległościach w spłacie naszych lub poręczanych przez nas kredytów. Koszt pakietu monitoring to 99 zł / rok.

 

2 komentarze

  1. Karolina
    Karolina z |

    Czy moge dostac informacjie przez ile będę jeszcze w Biku?

  2. ubuntu vps
    ubuntu vps z |

    jesli informacje zawarte w raporcie nie sa zgodne z rzeczywistoscia, nalezy skontaktowac sie z bankiem, ktory wpisal informacje do bazy BIK, i zazadac ich sprostowania.

Komentarze wyłączone.